Hizmet verdiğimiz spor klüpleri

Altay Spor Kulübü

(Futbol Takımı )

Altın Ordu Futbol Kulübü

(Futbol Takımı )

Niğde Spor Kulübü

(Futbol Takımı )

Tire 1922

(Futbol Takımı )

Karşıyaka spor kulübü

(Futbol Takımı )
(Basketbol Takımı )
(Voleybol Takımı )

İZMİR SPOR GÜVENLİĞİ

Dünyada ve ülkemizde spor müsabakaları; centilmence bir atmosferde, tarafların ve taraftarların bir araya gelmeleri amacıyla başarıyı kutlamak, yenilgiyi ise bir sonraki adımda başarıya ulaştırmak hedefi ile taçlandırılır.

 

Bu güzel duygular içerisinde ortaya çıkan ve özünde barışı temsil eden sporlar, birtakım kötü davranışların ve niyetlerin gölgesinde oldukça büyük zarar görmektedirler. Hatta günümüzde spor müsabakalarında yaş aralığı farketmeksizin şiddetin yer aldığı açıkça görülmektedir.

 

Okullarda, işyerlerinde, ilçeler ve iller düzeyinde hatta ülke genelinde düzenlenen yarış amaçlı sporlarda dahi ciddi güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bunun en önemli sebebi, insanların spora karşı olan bağımlılıklarında asla malubiliyeti kabul etmemeleridir. Oysa ki spor, çok büyük bir centilmenlik yarışıdır.

 

Taraflar hünerlerini gösterir ve iyi olan kazanır. Burada yenen tebrik edilirken yenilen de tebrik edilir. Çünkü bu aşamaya gelen herkes zaten belli bir yol katetmiştir. Sporcuları destekleyenlerin de bunun bilincin de olması gereklidir. Hem karşı takıma hem de karşı takımın severlerine saygılı olmak, seviyeyi koruyarak spor ile eğlenmek çok önemli bir düsturdur.

 

İzmir güvenlik şirketi olarak bölgemizde yürütülen spor müsabakalarında etkin şekilde güvenliği sağlayarak, barış içerisinde başarılı çalışmalar yürütmekteyiz. Güvenlik tedbirlerinin alınmasında üzerimize düşen görevleri en büyük titizlikle yerine getirmekteyiz. Yer aldığımız projeler ve referanslarımız ile gelecekte de yer alacağımız bütün çalışmalarda izmir spor güvenliği  konusunda farkımızı ortaya koyacağız. Spor ile ilgili yürütülen kanun maddeleri gereğince görev çizgimizin bilincinde en üstün hizmeti sunacak işinde başarılı bir kadroya sahibiz.

Spor ve güvenlik konusunda yaşanılan zaafiyetler, dönem içerisinde insanların spora bakış açısını olumsuz yönde etkilemiştir. Insanlar sporda barışı değil kavga ve döğüşü algılar olmuştur.

 

Bu sebeple, 31.03.2011 tarih 6222 sayılı Kanun kapsamında sporda yapılan şiddet ve düzensizliğin önlenmesi noktasında birtakım tedbirler alınmıştır.

Kanun, kesinlikle müsabakanın öncesinde ve sonrasında ortaya çıkabailecek herhangi bir olumsuz olayın hızlı şekilde önlenmesine yöneliktir.

 

Özellikle taraftarların müsabaka alınına giderken kullandıkları yollar kontrol altında tutularak olası bir taşkınlığın oluşması önlenir. Bu bağlamda kolluk kuvvetlerinin ve özel güvenlik görevlilerinin görev kapsamlarının çizgileri belirtilmiştir.

 

Spor alanlarının güvenlik ve düzeni ev sahibi takıma ve spor federasyonuna aittir. Özellikle iki takımın taraftarlarının bulundukları alanların birbirlerine teması mümkün olmaması gerekmektedir.

 

Spor müsabakasının yapılacağı yerde güvenlik amacı ile konulacak kameraların yerleri il ya da ilçe güvenlik kurulları tarafından belirlenmektedir.

 

Spor alanında hangi güvenlik tedbirlerinin alınacağını bağlı olunan federasyonun uluslararası spor örgütlerinin düzenlemeleri etrafında yönetmelikler ile belirlenmektedir.

 

Spor alanlarında görev yapacak özel güvenlik görevlileri, 10/6/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunda belirtilen görev ve yetkileri ile sınırlıdır. Bu Kanundan doğan görevleri yerine getirilirken, özel güvenlik görevlilerinin ateşli silah taşımaları ve de kullanmaları kesinlikle yasaktır.

 

Spor klüpleri müsabaka alanlarında özel güvenlik hizmeti satın alabilirler. Aynı zamanda ev sahibi klüp tarafından yapılacak başvuru ile kolluk kuvvetlerinden de güvenlik desteği alınabilir.

Spor klüpleri, güvenlik konusunda tedbir alırken seyirci sağlık ve emniyeti konusunda da gerekli çalışmaları yürütmek amaçlı personel görevlendirmek ile yükümlüdür.

 

Özellikle müsabakarın güvenliğinden sorumlu olan amirler, gerekli tedbirleri almak ve koordineyi sağlamakla yükümlüdürler.

 

Spor müsabakalarında güvenlikten sorumlu her amir, klüp başına bir kolluk kuvveti yönlendirir ve bu güvenlik görevlisi ya da kolluk kuvveti her daim bu klüp çalışmalarında güvenliği sağlamak ile yükümlüdür.

Müsabaka alanlarında ruhsatlı ya da ruhsatsız silah bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bununla beraber kesici delici aletler,patlayıcı, yanıcı ve yakıcı hiçbir aletin alana alınmaması gereklidir.

 

Güvenlik görevlileri kanun maddesi gereği bu konuda alanların girişinde gerekli arama ve uyarıcı tedbirleri almakla yükümlüdür.

 

Uyuşturucu madde ile alkollü içeceklerin alana sokulması kesinlikle yasaktır.

 

Müsabakalarda özellikle din,dil ve ırk yönü ile ayrımcılık güdüsü ile hakaret ederek tezahüratta bulunanlar hakkında 2 yıla kadar hapis cezası verilmektedir.

 

Sporda adı geçen kişilerden birisini hedef alarak ya da hedef almayarak edilen hakarete şahit olan birtakım kişilerin varlığı ile, başka bir suç olmaksızın, hakarette bulunan kişiye 15 günden az olmamak şartı ile ceza verilir ya da para cezasına çarptırılır.

BİZE ULAŞIN

İstek, öneri ve şikayetleriniz için bizlere iletişim sayfamızda bulunan bilgilerden ulaşabilirsiniz.

TOP