Karşıyaka Özel Güvenlik

Karşıyaka Özel Güvenlik

KARŞIYAKA ÖZEL GÜVENLİK
İzmir’ de yaklaşık 338 binlik nüfusa sahip ünlü ilçesi, yerli yabancı birçok insanı misafir eden en gelişmiş ilçelerdendir. Gerek sosyal gerekse ekonomik yapısı gereği özel güvenlik hizmetleri noktasında ihtiyaç duyulan yerlerden biridir.

Silahlı ve silahsız özel güvenlik eğitim hizmetlerini en kaliteli şekilde profesyonel eğitimci kadromuz ile sizlere sunmaktayız. Karşıyaka özel güvenlik kurumu olan şirketimiz eğitim süresince her türlü soruya açık danışmanlık konusunda adaylarını ayrıntılı bilgilendiren; aynı zamanda eğitim bittikten sonra sınavını geçerek sertifikasını alan adayları işe yerleştirme konusunda yüzde 100 e yakın başarı sağlayan kurumumuz sektörde kendisini ispatlamış ve ilk sırada yerini almıştır. Bu noktada en çok tercih edilen kurum olması daima sertifikasını almış eğitimli göreve hazır personeller bulundurması özelliği ile de özel güvenlik hizmeti almak isteyen taraflarca yine en çok tercih edilen kurum olmaktadır.

İşimizde en iyi olduğumuzun en büyük kanıtı çalışmalarımızdaki referanslarımızdır. Bu referanslarımızı incelediğiniz müddetçe kendi güvenliğinizi bizden başkasına teslim etmeyeceğinize garanti veriyoruz.
Karşıyaka’ nın son gözde konut projeleri için, uzman ekibimizin tecrübesi ile özellikle site, apartman ve işyeri güvenliği bizim sorumluluğumuz altındadır.
 SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK OLMA ŞARTLARI
1. En az liseden mezuniyet belgesi almış olmak,
2. Sabıka kaydı olmaması,
3. Kesinlikle 22 yaşından gün alınması gerekmektedir.
4. Sağlık yönünden herhangi bir sorunu olmamak.
5. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Bu şartları taşıyan ve özel güvenlik görevlisi olma işine gerçekten kendini yeterli gören herkes kursumuza gelerek usta kadromuzdan eğitim alarak kurs eğitim aşamasını tamamlayabilir.
 SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİM KURSUNA BAŞVURU EVRAKLARI
İzmir Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne verilmek üzere;

1. 1 adet mezuniyet belgesi örneği Noterden tasdik alınmış olması gerekmektedir. Ve 1 adet de aslı yanınızda bulunmalıdır.
2. 3 adet Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi
3. 1 adet adli sicil kayıt örneği
4. 4 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf
5. Sadece devlet hastanesinden alınması koşulu ile; psikiyatri, psikopati,göz,KBB,ortopedi,nöroloji bölümlerinden alınmak üzere ve kararının içerisinde “silahlı özel güvenlik görevlisi olur” ibaresine kesin surette yer verilmesi gerekmektedir. Bu belgenin 1 adet aslı
6. 1 adet vukuatlı nüfus kayıt örneği nüshası (22 yaşından gün alınması şartı vardır.)
7. 2 adet muhtardan alınmış ikametgâh
8. 1 adet asıl şeklinde arşiv araştırma formu ( resimli olacak şekilde kayır sırasında daktilo ile doldurulur.)

Kurs eğitimi bittikten sonra özel güvenlik sınavlarına girerek başarılı olunması gerekmektedir. Bu sınavlarda başarılı olan öğrencilerimiz bizden kurs bitirme belgelerini alarak emniyete başvuru yapmaları gerekmektedir.

Emniyet başvurusundan sonra başvurusu kabul edilenler Silahlı Özel güvenlik sertifikasını teslim alarak mesleklerine başlamaya hak kazanırlar.
Karşıyaka özel güvenlik firması olarak kamu güvenliği noktasında tamamlayıcı nitelikte kolluk kuvvetlerine kanunların özel güvenliklere verdiği yetki çerçevesinde asla kanunların çizdiği çizgiden çıkmadan yardım etmekten sorumludur. Özel güvenlik firmaları İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğünce denetlenmektedir.

Karşıyaka özel güvenlik personelleri her ne kadar silahlı eğitim almış olsalar da silahlı özel güvenliklerin çalışma alanları ve silah bulundurma şekilleri sadece yasaya uygun şekilde belirlenmektedir. Gerekli yasa maddesi gereğince; eğlence mekanları, şans oyunları oynanan yerler, eğitim kurumları, sağlık kurumları, sinema ve tiyatro salonları, stadyumlar, özel toplantılarda özel güvenlikler kesinlikle silah bulunduramaz. Kişi ya da kurumlar eğer silahlı özel güvenlik talebinde bulunuyor ise bu silahları kendileri temin edeceklerdir. Çünkü özel güvenlik hizmeti veren şirketlerin silah bulundurma ve alma yetkisi yoktur.

Bu noktada her personel bilgilendirilerek eğitimlerimiz tamamlanır, çalışma hayatı boyunca en kaliteli hizmet verilmek üzere yola çıkılır. Kurumumuza özel güvenlik sertifikası almak üzere başvuru yapan herkese gerekli evrakları hazırlayarak bize ve emniyet müdürlüğüne teslim etmeleri gerektiğini bilgisini vererek özel güvenlik sınavlarını geçtikten sonra da kurs bitirme belgelerini kendilerine teslim ediyoruz. Sınavda başarısız olanlar bir sonraki sınava hazırlanmak durumunda kalırlarken, başarılı olanlar ise emniyet müdürlüğüne yaptıkları başvuru ve kurumumuzun verdiği kurs bitirme sertifikası ile özel güvenlik kimliği alma hakkına sahip olurlar. Kimliklerini alan personel de artık Karşıyaka Özel güvenlik sektöründe yerini almaya hazırdır. Özel güvenlik sektöründe emin adımlarla ilerlemeye ve güvenliğinizi güvence altına almaya hazırız.