Fiziki Güvenlik ve Güvenlik Teknolojileri

Fiziki Güvenlik ve Güvenlik Teknolojileri


Fiziki güvenlik, iyi ve kaliteli güvenlik teknolojileri ile desteklendiği takdirde hem caydırıcı hem de önleyici ve hem de suç ve faile ulaşmada kolaylık sağlayan ayrılmaz bir ikili oluştururlar.

Fiziki güvenlik; Belirli bir binayı, bir alanı ya da bir bölgeyi güvenlik görevlileri tarafından koruma altına almak demektir. Fiziksel güvenlikte kalifiye insan gücü kullanılır. Elektronik güvenlik ise bir binayı, bir alanı veya bir bölgeyi teknolojik güvenlik ekipmanları kullanarak kontrol altında tutmak demektir.

Biyometrik güvenlik sistemi
Biyometrik güvenlik
Gelişen teknoloji ile elektronik güvenlik sistemleri tarafından sunulan hizmet sayesinde işletmelerin verimliliği ve performansı artmakta , işletmeyle ilgili doğru bilgi akışı sağlanmaktadır. Bunların sonucunda teknik hizmetlerin kalitesi, müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlamaktadır.

Biz, SGA AŞ.; Fiziksel güvenliğin yanında elektronik güvenliğin de kullanıldığı hava limanları, mağazalar, hipermarketler , Alışveriş merkezleri, depolar, antrepolar, fabrikalar ve benzeri korunması gereken alanlarda, her ölçekteki projelerde kurulum , eğitim ve satış sonrası teknik desteğimizi 365 gün 24 saat esası ile çağrı merkezimiz aracılığı ile sağlamakta, bununla birlikte özel güvenlik görevlilerimizin her yeni teknolojiyi kolayca kullanabilecekleri bir şekilde eğitimini sağlamaktayız.

Bu çerçevede fiziki güvenlik hizmetlerinin yanında kullandığımız/kullanabildiğimiz özel güvenlik teknolojileri şunlardır;
● Biyometrik sistemler
● Müşteri davranışı ölçümleme sistemleri
● Kişi sayma sistemleri
● Elektronik müşteri ölçümleme sistemleri
● Elektronik mağaza performans ölçümleme sistemleri
● Vitrin sergileme performans ölçümleme sistemleri
● Personel devam kontrol sistemleri (PDKS)
● Elektrikli kilit sistemleri
● Kartlı, şifreli, turnikeli geçiş kontrol sistemleri (AC)
● Görüntülü kapı telefon sistemleri
● Bekçi tur kontrol sistemleri
● Soygun alarm güvenlik sistemleri
● Yangın algılama ve ihbar sistemleri
● Otomatik kapı ve otopark bariyer sistemleri
● X-ray bagaj kontrol sistemleri
● Kapı ve el tipi metal arama detektörleri
● Sesli ve görüntülü giriş kontrol sistemleri
● Kapalı devre televizyon sistemleri (CCTV)
● Dış alan elektronik güvenlik sistemleri
● Erken uyarı sistemleri
● Elektronik ürün gözetleme sistemleri (EAS)
● Ürün güvenliği ve lojistik yönetimi (ID/RFID)

SGA AŞ olarak, Fiziki güvenlik veya Güvenlik teknolojilerinin tek başına kullanılmasındansa bunları entegre bir şekilde kullanmanın, birinin diğerinin yerini dolduramayacağının bilincinde olduğumuzu, tek başına kullanılan bir güvenlik teknoloji ürününün suç oluştuktan sonra ancak faili (suçluyu) yakalamaya yarayacağını, oysa fiziki güvenlik hizmetleri ile desteklenen teknoloji sayesinde suçun oluşmasının önleneceğini önemle belirtmek isteriz.