K9 Güvenlik

K9 Güvenlik


K-9 BİRİMİ

Özel Eğitimli K-9 güvenlik köpekleri ; uyuşturucu madde ve bomba aramada, toplumsal olay ve gösterilerde, kongre, açık hava konserleri, festival gibi organizasyonlarda görev almaktadır.
SGA ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ AŞ. güvenlik personeli eğitimi haricinde, bina tesis ve kişi korumasında görevlendirilmek üzere özel K9 köpek eğitmektedir. Bu birimde görevlendirilecek köpekler cinslerine göre eğitime alınmakta eğitim sonrası testlerden geçtikten sonra göreve eğitimde oldukları kişiyle başlamaktadırlar.

K-9 güvenlik
K-9 güvenlik
K9 Güvenlik biriminde yeralan köpeklerin genel olarak K-9 eğitimi şu şeklide verilir;

1)Temel İtaat Eğitimleri: Bu eğitim 6 aylık ve daha büyük köpeklere tasma kontrolünde uygulanır. K-9 adayı köpek sol tarafta sahibi çekmeden takip komutu verilir. Köpek; “OTUR”, “YAT”, “YAT-KALK”, “YAT-BEKLE”, “GEL” ve “HAYIR” komutlarını uygular.

2) İleri İtaat Eğitimleri: Bu eğitimde köpek; Temel itaat eğitiminde öğretilen tüm komutları tasmasız olarak yerine getirir. 9 aylık ve daha büyük köpeklerde uygulanır. İleri itaat eğitimi yaklaşık 1,5 ay verilir.

3) Alan Koruma Eğitimleri: Alan koruma eğitimi için köpeğin ileri itaat eğitimi almış olması şarttır. Bu eğitimde K9 köpek; korunması istenen herhangi bir alanı, evin bahçesini, fabrika alanını, bir arabanın içini veya garajını koruyabilir. Köpek bahçe çevresinde devriye gezer, yaklaşanlara havlar, içeri girenlere saldırır ve ısırır. Sahibinin uzaktan dur komutuyla durur.

4 – K9 Yakın Koruma Eğitimi: Köpek sahibiyle her yerde tasmalı olarak gezer. Sahibine yönelik bir saldırı ile karşılaşması durumunda komut alarak ya da gerektiği takdirde komut beklemeden saldırıya geçer. Sahibinin verdiği “DUR” emiri ile harekete son verir. Bodyguard eğitimi olarak da anılan bu tür eğitim için köpeğin en az temel itaat eğitimi tamamlamış olması gereklidir.

SGA Güvenlik – İzmir Özel Güvenlik